Inventarisoverzicht I Muziek
In het D’Arrest dossier te Weesp ligt een uitgetypte inventarislijst die gemaakt is van de orginele inventarislijst geschreven na het overlijden van Abraham D’Arrest jr. Vijf jaar na het overlijden van sr. Opeens wordt duidelijk voor mij wat er allemaal in zo’n 18e eeuws huishouden bevond en in hun buitenhuis aan de Vecht. Het eerste wat mij bij blijft is de aanwezige bladmuziek. Symfonieën en overtures van o.a. Bach en Stamitz. Kwintetten en kwartetten van o.a. Haydn, vioolconcerten, trio’s voor twee violen en fluit, duo’s voor viool en fluit en solo’s voor viool en fluit.
http://www.youtube.com/watch?v=tGGzxgB0I2g
Ook staat er een bladzijde verder: Waldhorns, een klavercimbaal, een extra fraaie viool in zijn kast door S.Kuyper te S’Hage, nog twee fraaie violen, en een fraaie bas.
Zou er veel gemusiceerd zijn in Huize D’Arrest? Zou Christiaan al die muziek gehoord hebben of zou hij zelf ook een instrument bespeeld hebben? Zijn kleinzoon Christiaan was later een straatmuzikant die viool speelde…..
Pingback:Inventarislijst II 18e Eeuwse Gadgets | Hoe heette Christiaan?
Pingback:Muziek in Huize D’Arrest | Hoe heette Christiaan?